Skip to content

Ubezpieczenia nieruchomości

W poszukiwaniu najlepszego ubezpieczenia mieszkania czy domu liczy się dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb. Na szczęście obecnie możesz wybierać spośród licznych wariantów polisy różniących się od siebie zakresem, przedmiotem i warunkami.

W Sofinanse możemy zaoferować Ci ubezpieczenie nieruchomości gwarantujące jednocześnie poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim. Wszytko dzięki współpracy z najważniejszymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie mieszkania?

Mieszkanie to zwykle najważniejsza część majątku, zwłaszcza jeśli jego zakup wiązał się z dużą inwestycją. Choćby z tego powodu ryzyko zdarzeń takich jak powódź, pożar czy zalanie przez sąsiada może spędzać Ci sen z powiek.

Te sytuacje są zwykle niezależne od Ciebie, dlatego dobrze jest wykupić specjalną polisę. Na jej podstawie ubezpieczyciel będzie mógł pokryć szkody powstałe na ich skutek.

Zakres ochrony wybierasz dobrowolnie. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania obejmuje mury – to jednocześnie podstawowy wymóg banku, jeśli starasz się o kredyt hipoteczny. Ubezpieczenie mieszkania możesz jednak rozszerzyć np. o wyposażenie.

Poszczególne warianty różnią się od siebie także pod względem przyczyny szkody – najszerszy wariant to ochrona all risk, czyli od wszystkich ryzyk. W większości przypadków odszkodowanie zostanie wypłacone nawet wtedy, gdy szkodę spowodował sam ubezpieczony.

Ubezpieczenie domu – ochrona w każdym calu

Dom wymaga nieco innego typu ochrony niż mieszkanie. Tu także chodzi o ochronę Twojego mienia, jak wyposażenie, ale polisa obejmuje zwykle również otoczenie posesji, a więc np.:

 • bramę wjazdową,
 • meble ogrodowe,
 • ogrodzenie,
 • fontanny,
 • kostkę brukową,
 • grill,
 • altanke,
 • pomieszczenia gospodarcze.

Ubezpieczenie domu jest przydatne, gdy chcesz zapewnić sobie ochronę na wypadek silnego wiatru, pożaru, przepięcia, kradzieży, uderzenia pioruna oraz innych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie mienia także się opłaca!

Dom to nie tylko mury! Jego wnętrze i elementy wyposażenia także narażone są na liczne ryzyka. Ubezpieczenie mienia to gwarancja uzyskania odszkodowania, jeśli dojdzie do zdarzeń losowych, jak wspomniane zalanie, pożar czy wiele innych zdarzeń losowych.

Ochrona dotyczy wszystkich przedmiotów traktowanych jako mienie ruchome, czyli np. tego, co nie zostało na stałe przymocowane do ścian. Oczywiście sam możesz zdecydować, które rzeczy są warte szczególnego zabezpieczenia.

Ubezpieczenie assistance – ochrona dla domowników

To zabezpieczenie na wypadek rozmaitych nieprzewidzianych zdarzeń, np. awarii sprzętu AGD, choroby domownika czy zatrzaśnięcia kluczy w domu. Dzięki assistance uzyskasz fachową pomoc w formie:

 • wizyty hydraulika, ślusarza czy innego specjalisty,
 • dowozu leków,
 • domowej wizyty lekarza,
 • opieki nad dzieckiem,
 • naprawy sprzętu RTV oraz AGD.

OC w życiu prywatnym – praktyczny dodatek do ubezpieczenia mieszkania i domu

Szkodą, która zdarza się w nieruchomościach najczęściej, jest przypadkowe zalanie. To uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy doszło do tego w kilkupiętrowymi budynku, a źródło przecieku znajduje się wysoko. Jeśli zalałeś kilka mieszkań pod swoim, ich wykończenie może Cię sporo kosztować. Ubezpieczenie OC pozwoli Ci uniknąć wydatku – to ubezpieczyciel pokryje koszt naprawy.

Poza zalaniem OC przydaje się także gdy np. Twój pies pogryzie kogoś obcego lub dziecko zbije przypadkiem szybę w samochodzie sąsiada.

Sprawdź, dlaczego ubezpieczenie nieruchomości w Sofinanse to dobra opcja. Mamy dla Ciebie szeroką gamę wariantów ochrony domu, mieszkania czy wyposażenia – pomożemy Ci dopasować najlepszy zakres polisy do Twoich potrzeb i możliwości!