Skip to content

Ubezpieczenia komunikacyjne

Przepisy nakładają na kierowców obowiązek posiadania tylko jednego ubezpieczenia – w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak rozszerzyć pakiet o dodatkowe polisy, które okażą się bardzo przydatne w razie wypadku, stłuczki czy problemów z akumulatorem, które ujawnią się w trakcie zagranicznych wakacji.

Jeśli:

 • kończy Ci się obowiązkowa polisa OC i chcesz porównać oferty, by nie przepłacać,
 • chciałbyś rozszerzyć obowiązkowe ubezpieczenie o AC, NNW albo ubezpieczyć szyby,
 • zbliża się zagraniczny wyjazd i chcesz mieć pewność, że jeśli zakłóci go awaria samochodu, to nie będziesz czekał na poboczu na organizowaną naprędce pomoc,
 • kupujesz samochód na kredyt i potrzebujesz specjalnego ubezpieczenia,

to doskonale trafiłeś! Ubezpieczenia na każdą z powyższych okoliczności możesz kupić po zasięgnięciu bezpłatnej konsultacji w firmie Sofinanse. Nasi eksperci ubezpieczeniowi zaproponują Ci ofertę, która uwzględni wszystkie Twoje oczekiwania i do tego będzie atrakcyjna cenowo.

Tanie ubezpieczenie samochodu OC/AC

Obecnie OC samochodu można kupić w około 30 towarzystwach ubezpieczeniowych. Zakres tego ubezpieczenia jest regulowany ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu kierowcy zostają objęci taką samą ochroną bez względu na to, które towarzystwo wybiorą.

Pamiętaj, że OC jest obowiązkowe, a nawet za jeden dzień braku OC grozi kara!

Skoro wszystkie oferty OC mają taki sam zakres, to czym kierować się przy wyborze? Ceną, to naturalne, ale weź pod uwagę także ofertę dodatkową. Zapytaj, ile kosztuje rozszerzenie OC o dodatkowe polisy: firma może oferować bardziej atrakcyjne warunki klientom, którzy jednocześnie zakupią także AC albo NNW.

Zasadniczo – im więcej produktów kupisz jednocześnie, tym powinno być taniej, więc zawierając umowę obowiązkowego ubezpieczenia, weź pod uwagę koszty całego pakietu.

AC (Autocasco) nie jest obowiązkowe, ale jego posiadanie daje kierowcom ogromny komfort. Ubezpieczenie to pokrywa koszty szkód własnych lub tych, które zostały wyrządzone naszemu pojazdowi.

Zakres ubezpieczenia dotyczy:

 • uszkodzenia,
 • zniszczenia,
 • kradzieży pojazdu.

AC pokrywa również koszty, które są następstwem nieumyślnego uderzenia w inny pojazd lub budynek oraz zderzenia ze zwierzęciem.

Do wyboru są różne warianty ubezpieczenia AC, więc każdy posiadacz samochodu może je dostosować do swoich potrzeb. AC w podstawowym wariancie nie kosztuje wiele, ale pamiętaj, by przy wyborze ubezpieczenia kierować się nie tylko ceną, ale także, a może przede wszystkim, zakresem ubezpieczenia. Im będzie węższe, tym większe ryzyko, że w razie stłuczki, wypadku lub kradzieży nie dostaniesz odszkodowania lub będzie ono bardzo niskie.

Ubezpieczenie NNW, Assistance i ochrona szyb

Ubezpieczenie NNW

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, to jedna z dobrowolnych polis. Warto ją jednak posiadać, gdyż pomoże zrekompensować szkody osobowe, i to bez względu na to, czy jest się sprawcą, czy poszkodowanym w wypadku lub kolizji. NNW zapewnia odszkodowanie, gdy ubezpieczony poniesie uszczerbek na zdrowiu lub śmierć (wówczas odszkodowanie wypłacane jest jego rodzinie).

W pakiecie rozszerzonym NNW może również obejmować np.:

 • pomoc medyczną,
 • pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji i hospitalizacji,
 • pokrycie zakupu lub wypożyczenia sprzętu ortopedycznego i przedmiotów pomocniczych,
 • zwrot kosztu leków,
 • rekompensatę za niezdolności do pracy,
 • pokrycie kosztów przekwalifikowania się, jeśli obrażenia odniesione w wypadku uniemożliwiają wykonywanie dotychczasowej pracy,
 • rekompensatę w przypadku niemożności wykonywania dotychczasowej pracy,
 • koszt transportu zwłok i organizacji pogrzebu.

Kierowcy często nie mają świadomości, że posiadają NNW, gdyż jest ono dodane do OC lub innej polisy, a koszt NNW stanowi niewielki procent takiego ubezpieczenia. Można też dokupić to ubezpieczenie oddzielnie, by zwiększyć ochronę ubezpieczeniową kierowcy i osób z nim podróżujących.

Assistance

Assistance to ubezpieczenie dla osób planujących podróż. Jeśli w trasie zdarzy Ci się awaria, możesz liczyć na odholowanie samochodu do warsztatu i naprawdę, samochód zastępczy, nocleg. Upewnij się, jakie usługi wchodzą w zakres wybranego przez Ciebie pakietu. Za granicą, gdy będziesz daleko od domu, dobry assistance naprawdę okaże się na wagę złota!

Ubezpieczenie szyb

Możesz też ubezpieczyć szyby, dzięki czemu ubezpieczyciel pokryje koszty wymiany gdy dojdzie do ich uszkodzenia, pęknięcia albo odpryśnięcia. Nietrudno o taką sytuację – wystarczy, że spod jadącego przed Tobą samochodu wypadnie mały kamyk, który z ogromną siłą uderzy w przednią szybę.

Już małe pęknięcie kwalifikuje szybę do wymiany, bo z czasem rysa będzie się powiększała. Pamiętaj, że w razie kontroli drogowej policja może zatrzymać dowód rejestracyjny, gdyż pojazd nie spełnia warunków bezpieczeństwa.

Nie należy więc odkładać w czasie wymiany szyby, a żeby uniknąć nagłego wydatku – warto uwzględnić szyby w polisie OC albo dokupić takie ubezpieczenie oddzielnie.

Ubezpieczenie do leasingu lub kredytu samochodowego

Ubezpieczenie do leasingu lub kredytu samochodowego ma na celu ułatwienie klientowi lub jego najbliższym spłatę zadłużenia z tytułu kredytu lub leasingu. Najczęściej polisy obejmują następujące zdarzenia:

 • śmierć,
 • trwałą i całkowitą niezdolność do pracy,
 • czasową niezdolność do pracy,
 • utratę pracy,
 • poważne zachorowanie.

Zakup ubezpieczenia w Sofinanse. Zapewniamy profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe

Wybór ubezpieczenia tylko pozornie wydaje się prostą decyzją. W rzeczywistości od warunków polisy zależy, jakie świadczenie otrzymasz w razie wypadku albo czy będziesz mógł liczyć na pomoc, gdy samochód zepsuje się w czasie zagranicznych wakacji.

Specjaliści ubezpieczeniowi w Sofinanse wiedzą, jak dopasować ubezpieczenie do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę!